3 veidi, kā kļūt bērnišķīgiem, var mainīt jūsu dzīvi

Vai vēlaties uzlabot garastāvokli, paaugstināt radošumu un izvērst attiecības? Mēģiniet rīkoties vairāk kā bērns.

Rīkojoties kā bērns, var uzlabot jūsu dzīvi

Pagājušajā vasarā Dr Stjuarts Brauns devās aizpildīt recepti aptiekā Karmelas pilsētas centrā Kalifornijas štatā un atrada viņam priekšā deviņus cilvēkus. Tā vietā, lai sarūgtinātu par ilgo gaidīšanu, viņš nolēma izmantot šo laiku, lai izklaidētos. “Es sāku ķircināties ar citiem rindā,” viņš saka, “un mēs dalījāmies šausmu stāstos par garākajām rindām, kurās jebkad esam bijuši, un kā mēs tās pārdzīvojām.” 83 gadus vecais jaunietis, kurš rakstīja 2009. gada Spēlē: kā tas veido smadzenes, atver iztēli un uzmundrina dvēseli , savu karjeru ir pavadījis, iedvesmojot pieaugušos atgūt bērnišķīgu brīnuma sajūtu.

Brauna interesi par šo jomu izraisīja 1966. gadā, kad viņš strādāja par psihiatru Teksasā. Kā daļu no komandas, kas izpētīja toreizējo smagāko slepkavību Amerikas Savienoto Valstu vēsturē, viņš uzzināja, ka Čārlzs Vitmens, vīrietis, kurš ir atbildīgs par noziegumu, ir ticis atņemts spēlei visas dzīves laikā. Brauns galu galā mainīja savu uzmanību: 1996. gadā viņš nodibināja bezpeļņas organizāciju ar nosaukumu Nacionālais spēles institūts . Un viņš uz kaut ko attiecas - arvien vairāk pierādījumu liecina, ka izklaide var būt nopietni izdevīga.

1. Pievienojiet kaprīzi, kamēr strādājat

40 pētījumu gadu laikā Brauns ir intervējis vairāk nekā 6000 cilvēku par viņu atpūtas paradumiem. Viņš atklāja, ka ir tie, kuri negaida laiku spēlei nosliece uz depresiju un sajūta, ka iestrēdzis riests. Sākumā mēs uztveram kultūras vēstījumus, kas stāsta, ka darbs un spēle ir atsevišķas vienības. Kad laika gaitā nopietni pietrūkst, viņš saka: “Sekas ir smalkas, bet universālas”.

Nesen izpilddirektors nolīga Braunu, lai palīdzētu saviem vecākajiem vadītājiem iesaistīties šāda veida darbībās radošums, kas iedvesmo jauninājumiem . Viens dalībnieks, Brauns, atceras, uzskatīja, ka aktivitāte ir pārāk “saudzīga un sirsnīga”, un apgalvoja, ka nepavada daudz laika spēlējot. Bet piespiežot skeptiķi, viņš atzina, ka viņam patīk sēdēt uz grīdas un izklaidēties ar saviem mazbērniem. “Viņš man teica:“ Man vienmēr ir patikušas rotaļlietu kravas automašīnas. Man patīk izklausīt trokšņus. ”Un, kad viņš tajā atkal iekļuva atmiņa , viņš uzmundrināja. ”Pēc sesijas beigām, saka Brauns, izpilddirektors spēja saprast, ka liela daļa no viņa darba dziļas motivācijas nāk no vietas, kas līdzīga sajūtai, kāda viņam bija bērnības bagātīgās spēles laikā.

Lai dzirkstošais ikdienišķajā atmosfērā Brauns ierosina ņemt norādi no iecienītākajām bērnības atmiņām par izklaidi. "Veicot savu darbu, mēģiniet to uzturēt," viņš saka. "Iespējams, ka uzdevums nebūs apgrūtinošs."

2. Jautrība var novest pie romantikas

Publikācijā, kas 2012. gadā publicēta American Journal of Play, Pensilvānijas štata antropologs Garsijs Čiks un viņa pētnieku komanda ziņoja par pierādījumiem, ka rotaļīgiem biedriem ir visvairāk veiksmes mīlestībā. Kad 350 aptaujātajiem subjektiem tika lūgts sarindot 16 personības raksturlielumus prioritārā secībā, “rotaļīgums”, “izklaidējošs” un “humora izjūta” abu dzimumu pārstāvju pieciniekā iekļuva pieciniekā - apsteidzot tādas īpašības kā fiziskā pievilcība un ienākumu gūšanas spēja , kas parasti tiek uzskatīts par labāko potenciālo partneru pievilcību.

Kaut arī rotaļīgums cilvēkam varētu palīdzēt iegūt vairāk datumu, tas var arī uzturēt šīs attiecības . Jorkas universitātes pētījuma psiholoģe Eimija Muise saka, ka gan jauni, gan ilgtermiņa pāri, kas regulāri iesaistās jautros, jaunos pasākumos - viņas joma tos dēvē par “sevis paplašināšanas” nodarbēm - konsekventi vairāk piesaista viens otru.

Pēc tam, kad trīs nedēļu laikā bija sekojuši 118 pāriem, viņa novēroja, ka dienās, kad pāri piedzīvoja lielāku sevis izplešanos, “viņi ziņoja par lielāku vēlmi cits pēc cita un bija par 30 procentiem lielāka iespēja nodarboties ar seksu, kā rezultātā viņi jutās apmierinātāki. Attiecības. ”Viņas pētījuma subjekti, stāsta Muise,“ kopā vadīja deju nodarbību vai ēdiena gatavošanas nodarbību. Viens partneris mācīja otram, kā cept ķiršu pīrāgu. Daži paņēma ceļa braucieni vietām, kur viņi nekad nav bijuši. Viens pāris pat pirmo reizi kopā spēlējās alus tenisā. ”

Pieliekot pūles, lai izdarītu kaut ko jaunu kā vienību, skaidro Muise, atgriež to pašu sajūtu, kāda pārim ir, kad viņi ir pirmā iepazīšanās . “Attiecību sākumā ir viegli just šo jaunumu - attiecību veidošana var sevi paplašināt. Bet, tiklīdz rodas sajūta, ka mēs par cilvēku zinām visu, nav tik daudz acu atvēršanas mirkļu, ”viņa skaidro. "Redzot atšķirīgu partnera pusi, jūs varat izraisīt jaunu intrigu."

3. Radošums spēj palīdzēt dziedēt

Briesmu laikā mēs bieži vēršamies pēc palīdzības pie terapijas, un daži terapeiti izmanto rotaļu, lai aktivizētu dziedināšanas procesu. Betty Bedard Bidwell, grupas līdzdibinātāja Kanādas bērnu un rotaļu terapijas asociācija (CACPT) , saka, ka, lai gan viņas mākslas veidošanas paņēmieni, izlases veida zīmēšana un lomu spēles bieži tiek izmantoti kopā ar bērniem, tie ir tikpat efektīvi pieaugušajiem. Klientiem, kuri nodarbojas ar traumām, šie paņēmieni var palīdzēt personīgajā izpētē. “Kad jūs vienkārši sēdējat tur, apskatot kādu, mēģinot kaut ko traumēt, ir viegli satriekties,” viņa saka.

Margotu Sippeli, psihoterapeitu un CACPT sertificētu supervizoru Goderichā (Ont.), Iedvesmojis Šveices psihologs Karls Jungs, kurš vadījis mītus, mākslu, sapņi un citi neapzināti ziņojumi. Sippels izmanto Jung apstiprināto smilšu spēles paņēmienu, kurā klienti veido ainas ar figūrām nelielā smalku smilšu paplātē. Viņa skaidro, ka ideja ir uztvert dziļi apraktas jūtas un padarīt tās redzamas. "Tā ir jauna informācija, kas palīdz mums pārvarēt grūtības," viņa saka.

Pat tie, kas tieši nedarbojas ar terapeitu, var gūt labumu no radošās spēles pašnomierinošā spēka. Pētījumā, kas tika veikts pagājušajā gadā Dreksela universitātē Filadelfijā, tika atklāta zīmēšana, veidošana un kolāžu veidošana samazināt stresa kaitīgo ietekmi uz ķermeni un prātu . Septiņdesmit pieciem procentiem cilvēku vecumā no 18 līdz 59 gadiem bija tikai pazemināts kortizola līmenis - hormons, kas izdalās, kad cilvēks baidās vai ir stresa stāvoklī, - tikai pēc 45 minūtēm pēc brīvas mākslas spēles.

Ja nolemjat, ka savā dzīvē varētu izmantot mazliet kaprīzākus, atcerieties: veiksmīgas spēles atslēga ir koncentrēšanās uz ceļojumu, nevis mērķi. “Mēs visi to darām savādāk,” saka Brauns. Citiem vārdiem sakot, izklaidējies ar to!

Jums var patikt arī ...